Generator podciśnienia

Techvitas Polska Sp. z o.o.

Wytwarzanie podciśnienia

UniGripper oferuje szeroką gamę generatorów podciśnienia. Posiadamy w swojej ofercie zarówno eżektory wytwarzające próżnię z użyciem sprężonego powietrza i zasad Venturiego, jak i dmuchawy elektryczne, w których podciśnienie jest generowane przez obracanie łopat wentylatora za pomocą silnika elektrycznego.

Made in Sweden

Eżektory

Eżektory przeznaczone są dla chwytaków, które nie wymagają wysokich poziomów przepływu próżni. Eżektory są łatwe do zintegrowania z chwytakiem, gdyż wymagają tylko podłączenia dopływu sprężonego powietrza.

Eżektory UniGrippera dostępne są w trzech typach obudowy pozwalających na instalację odpowiednio trzech, czterech lub ośmiu kartridży. Wersje trzy- i czterogniazdowe zostały zaprojektowane tak, żeby pasowały do serii SMS 80 z uwzględnieniem serii 120. Dodatkowo w zależności od wymagań przepływu próżni, wszystkie trzy warianty mogą zostać zastosowane z UniGripperami projektowanymi indywidualnie.   

Liczba potrzebnych modułów oraz kartridży jest różna dla konkretnych zastosowań, tak więc w UniGripperze analizujemy Twoje zadanie i wykorzystując własną technikę próżniową  dostosowujemy ilość wykorzystywanych kartridży, optymalizując tym samym wykorzystanie sprężonego powietrza.

Wszystkie eżektory UniGrippera dostępne są w dwóch wersjach: ze zintegrowaną funkcją przedmuchu wstecznego oraz bez niej. W wersji z funkcją przedmuchu zintegrowany siłownik może zostać użyty do odcięcia wylotu eżektora i skierowania w ten sposób całego sprężonego powietrza do chwytaka, powodując szybkie uwolnienie produktów oraz zwiększając tym samym efektywność głowicy z UniGripperem.

Dmuchawy elektryczne

Dmuchawy elektryczne (w większości przypadków dmuchawy boczno-kanałowe), są najlepszą i najbardziej efektywną energetycznie alternatywą dla dużych chwytaków - bądź ogólnie, chwytaków potrzebujących dużego przepływu próżni. UniGripper oferuje szeroki zakres dmuchaw, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozmiaru dla każdego projektu.

System chwytaków z dmuchawą wymaga zazwyczaj większej integracji, niż chwytak zasilany eżektorami. Na szczęście program produkcyjny UniGripper ujmuje wszystkie akcesoria niezbędne do bezproblemowej integracji:

Węże próżniowe

Unigripper dostarcza węże wysokiej jakości zaprojektowane specjalnie do pracy z podciśnieniem. Węże próżniowe dostępne są w wielu różnych średnicach, dobieranych przez zespół UniGripper do potrzeb Twojego projektu.

Falowniki

Dostarczamy falowniki do sterowania parametrami źródeł podciśnienia.

Przeguby ruchome

Przeguby ruchome dla węży próżniowych o dużych średnicach są wytwarzane w zakładzie UniGrippera w celu ich montażu na chwytakach, bądź innych fragmentach węży, które narażone są na intensywne skręcanie. Przeguby oferowane są zarówno w wersji do montażu centralnego na chwytaku, jak i bocznego. Przegub do montażu centralnego jest zarazem adapterem do głowicy robota (nazywanym SWIBOT), pozwalającym na obrót głowicy chwytaka o 360 stopni bez konieczności obrotu całego narzędzia.

Zawóry wsteczne

Nasze zawory wsteczne pozwalają na przyłączanie węży podciśnieniowych (łączących chwytak z dmuchawą) albo do wlotu, albo wylotu dmuchawy. W pozycji przyłączenia do wylotu, powietrze wypychane przez dmuchawę przechodzi przez chwytak, pozwalając zarówno na szybkie uwolnienie produktów w celu skrócenia czasu cyklu jak i efektywne czyszczenie głowicy chwytaka.

Rozdzielacze podciśnienia

W systemach przenoszących wąskie, podłużne przedmioty, takie jak drewniane deski, zazwyczaj stosuje się kilka jednostek chwytających zamontowanych na ramie. By ułatwić dystrybucję podciśnienia wytwarzanego przez dmuchawę, UniGripper dostarcza zarówno trójniki Y jak i bardziej zaawansowane rozdzielacze rurowe. Taki system zapewnia czystą, łatwą instalację oraz może zostać wyposażony przykładowo w zawór suwakowy, pozwalający na wyłącznie niektórych chwytaków podczas przenoszenia krótszych obiektów.

Szafy wygłuszające

Szafy wygłuszające są oferowane w celu obniżenia poziomu hałasu systemu z dmuchawami. Zaprojektowane przez nas szafy tłumiące wyróżniają się kompaktowym rozmiarem oraz integracją innych funkcji, jak np. zaworu wstecznego, co upraszcza proces instalacji.

Inne

Na zamówienie dostępne są na przykład klamry mocujące wąż podciśnieniowy do ramienia robota czy mechanizmy pozwalające na automatyczne podłączenie lub odłączenie chwytaka od ramienia robota wyposażonego w wymiennik narzędzia.