Generator podciśnienia

Techvitas Polska Sp. z o.o.

Wytwarzanie podciśnienia

UniGripper oferuje szeroką gamę generatorów podciśnienia. Posiadamy w swojej ofercie zarówno eżektory wytwarzające próżnię z użyciem sprężonego powietrza i zasad Venturiego, jak i dmuchawy elektryczne, w których podciśnienie jest generowane przez obracanie łopat wentylatora za pomocą silnika elektrycznego.

Made in Sweden

Eżektory

Eżektory przeznaczone są dla chwytaków, które nie wymagają wysokich poziomów przepływu próżni. Eżektory są łatwe do zintegrowania z chwytakiem, gdyż wymagają tylko podłączenia dopływu sprężonego powietrza.

Eżektory UniGrippera dostępne są w trzech typach obudowy pozwalających na instalację odpowiednio trzech, czterech lub ośmiu kartridży. Wersje trzy- i czterogniazdowe zostały zaprojektowane tak, żeby pasowały do serii SMS 80 z uwzględnieniem serii 120. Dodatkowo w zależności od wymagań przepływu próżni, wszystkie trzy warianty mogą zostać zastosowane z UniGripperami projektowanymi indywidualnie.  

więcej
Dmuchawy elektryczne

Dmuchawy elektryczne (w większości przypadków dmuchawy boczno-kanałowe), są najlepszą i najbardziej efektywną energetycznie alternatywą dla dużych chwytaków - bądź ogólnie, chwytaków potrzebujących dużego przepływu próżni. UniGripper oferuje szeroki zakres dmuchaw, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozmiaru dla każdego projektu.

System chwytaków z dmuchawą wymaga zazwyczaj większej integracji, niż chwytak zasilany eżektorami. Na szczęście program produkcyjny UniGripper ujmuje wszystkie akcesoria niezbędne do bezproblemowej integracji:

więcej